Hakkımızda

1962 yılında Necati Er tarafından ipekli dokuma işletmesi olarak faaliyete başlayan ve tekstil sektöründe faaliyetlerine ipek ve fantezi kumaş imalatı ile devam eden firmamız, 1989 yılıda bir aile şirketi olarak kurulan Ersen Tekstil Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi  yapısına dönüşerek, dünya standartlarına uygun modern tesislerinde üretim yapmaya başlamıştır.

Kurulduğu günden itibaren bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından takip eden Ersen Tekstil, nitelikli insan gücü ve Ar-Ge faaliyetleri sayesinde teknik tekstil alanında uzmanlaşarak en son moda eğilimlerine uygun, katma değeri yüksek kumaşlar üretebilir duruma gelmiştir.

Ersen Tekstil, büyük oranda ihracat yapan firmaları müşteri portfoyüne katarak Türkiye ekonomisinin lokomotifi olanTekstil ve Hazır Giyim sektöründe hizmet vermektedir.

Tüm bu gelişmelerle birlikte Ersen Tekstil, yaklaşık 150 eğitimli personel ile 35 ton/gün üretim kapasitesine ulaşmıştır.

Üretim alanında, kalite lideri olabilmek için; çalışmalarının eğitim ve moral değerlerini yükselterek, karşılıklı sevgi ve saygıya dayalı sistemiyle, istenilen ürünü tek seferde ve hızlı biçimde kaliteyi esas alarak üretmektedir.

Kendi pazarında sürekliliği ve güvenilirliği sağlamak için planlamalar ve uygulamalar yapmaktadır.

Hüseyin Şahin ER
genel müdür